انجمن اریگامی ایران

امكانات كاربران سايت

مطابق آنچه كه مطرح گرديد موارد قابل استفاده گوناگوني با دامنه هاي مختلف در انجمن اریگامی ایران موجود مي باشد كه با عضويت رايگان مي توان از مطالب عمومي مندرج بهره برداري نمود ، همچنين كاربران ويژه مي توانند اطلاعات تكميلي جهت بهره برداري را بر روي سايت مشاهده نمايند .

کاربر سایت شوید

برای مشاهده امکانات کاربران کلیک کنید »

ورود چهارمین دوره مسابقات کشوری و کنفرانس ملی اوریگامی ایران
  سه شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۵
   
 

انجمن اوریگامی ایران با همکاری  دانشکده طراحی صنعتی دانشگاه تهران برگزار می کند:

چهارمین دوره مسابقات کشوری و کنفرانس ملی اوریگامی ایران

پردیس هنرهای زیبا دانشکده طراحی صنعتی

شامل بخش های:

1-ارسال آثار و دست ساخته های اوریگامی

(در این بخش آثار ارسالی به دبیرخانه مسابقات، توسط داوران ارزیابی و نفرات برتر در سبکهای مختلف اوریگامی معرفی خواهند شد)

 

2-مسابقه حضوری دیاگرام خوانی

(با هدف ترغیب و تقویت دیاگرام خوانی و اهمیت آن در آموزش و آشنایی با اوریگامی ،این بخش در محل برگزاری مسابقات به صورت حضوری اجرا خواهد گردید که با در اختیار قرار دادن یک دیاگرام شرکت کنندگان در بازه زمانی مشخص اقدام به ساخت و ارائه اثر اوریگامی خواهند نمود)

 

3-کنفرانس علمی اوریگامی کاربردی

(هدف غائی آموزش و آشنایی با اوریگامی ،کاربردی نمودن این علم و هنر در زمینه های مختلف هنر ،صنعت،معماری و ... است که در این راستا موضوعات مختلفی جهت ارائه مقالات پژوهشی برای علاقه مندان ،طراحان،هنرمندان و همه صاحب نظرات معرفی تا با ارائه مقالات خود گامی درجهت شناخت قابلیت ها و پتانسیل های اوریگامی در زمینه های مختلف برداشته شود)

 

4-بخش جنبی نمایشگاه آثار هنرهای کاغذی

این بخش شامل نمایشگاه آثار هنرمندان برگزیده سنوات گذشته و آثار ویژه خارج از بخش مسابقه است که توسط دبیرخانه پس از تایید و گزینش به نمایش در خواهند آمد و آثار مختلفی از هنرهای مختلف اوریگامی را شامل خواهد شد.

 

5-کارگاه های آموزشی اوریگامی

در طول برگزاری مسابقات کارگاه های مختلفی توسط هنرمندان و مربیان اوریگامی برای علاقه مندان برگزار خواهد شد که زمانهای برگزاری آن متعاقبا از طریق سایت انجمن اعلام خواهد شد.

  

 

زمان و مکان برگزاری مسابقات

زمان : 19 و 20 بهمن ماه 1395

مکان : دانشکده طراحی صنعتی دانشگاه تهران

زمان بازدید : ساعت 30/9 صبح الی 30/5 عصر

اختتامیه و توزیع جوایز:روز چهار شنبه 20 بهمن ساعت 3 بعد از ظهر

  

شرایط و چگونگی شرکت در مسابقه

 

1-بخش ارسال آثار و دست ساخته های اوریگامی

 1 ) تکمیل فرم مشخصات فردی و مشخصات آثار ، و ارسال آن به ایمیل دبیرخانه مسابقات (anjoman@iran-origami.ir) ( دریافت فرم ثبت نام ) یا ( تکمیل فرم آنلاین ثبت نام )

2 ) پرداخت هزینه ثبت نام به شرح ذیل :

-         هزینه ثبت نام و ارسال یک اثر 300.000 ریال ( سی هزار تومان )

-         هزینه ثبت نام و ارسال دو اثر 550.000 ریال ( پنجاه و پنج هزار تومان )

-         هزینه ثبت نام  و ارسال سه اثر 750.000 ریال ( هفتاد و پنج هزار تومان )

-         25 درصد تخفیف برای دانشجویان و 35 درصد تخفیف برای شرکت گروهی مدارس در نظر گرفته می شود.

-          3 ) هر شرکت کننده حداکثر مجاز به ارسال سه اثر می باشد .

4 ) حداکثر زمان ارسال آثار به دبیرخانه مسابقات 9 بهمن ماه 1395 خواهد بود و به آثاری که پس از این تاریخ به دبیرخانه مسابقات می رسند ترتیب اثر داده نخواهد شد .

5 ) تمامی آثار ارسالی به جهت حفظ و جلوگیری از آسیب رسیدن ، می بایست ضمن قرار گرفتن داخل جعبه یا کارتن های پستی به همراه فرم مشخصات هر اثر و تصویر فیش واریزی به دبیرخانه مسابقات به آدرس ذیل ارسال گردند :

آدرس های ارسال آثار :
یا بصورت دستی به دفتر انجمن در خیابان شریعتی /بالاتر از تقاطع دولت / روبروی سینما فرهنگ / کانون پردیس /دفتر انجمن اریگامی ایران .
یا به آدرس : تهران / خیابان انقلاب / دانشگاه تهران / دانشکده پردیس هنرهای زیبا / دانشکده طراحی صنعتی / دبیرخانه چهرمین دوره مسابقات اریگامی

6 ) تمامی شرکت کنندگان با توجه به تعداد آثار ارسالی و شرکت در بخش های مختلف مسابقه هزینه ثبت نام را به شماره کارت 6393461027833660 به نام معصومه منیری نزد بانک سینا واریز نموده و تصویر فیش واریزی را به ایمیل دبیرخانه مسابقات (anjoman@iran-origami.ir) یا آی دی کانال تلگرام  انجمن به آدرس anjomanorigami@ ارسال نمایند .

7 ) آثار نفرات برتر مسابقات به جهت به نمایش در آمدن با نام صاحب اثر در نمایشگاه های مختلف انجمن عودت داده نخواهد شد ، همچنین تمام کسانی که آثارشان حائز رتبه نگردیده است می توانند  حداکثر 48 ساعت پس از اتمام مسابقات ، ضمن پرداخت هزینه پستی و ارسال درخواست به  ایمیل دبیرخانه نسبت به عودت آثار خود اقدام نمایند ، یا در صورت حضور در مراسم اختتیامه در پایان مراسم آثار خود را از مسئولین برگزاری تحویل گیرند.

8 ) مسابقه آثار در دو بخش کودک و نوجوان - بزرگسالان برگزار می شود .

 

2-مسابقه حضوری دیاگرام خوانی

1 ) تکمیل فرم مشخصات فردی و ارسال آن به ایمیل دبیرخانه مسابقات (anjoman@iran-origami.ir) ( دریافت فرم ثبت نام ) یا ( تکمیل فرم آنلاین ثبت نام )

2 ) واریز هزینه ثبت نام به مبلغ 300.000 ریال ( سی هزار تومان ) به شماره کارت 6393461027833660 به نام معصومه منیری نزد بانک سینا  و ارسال تصویر فیش واریزی به ایمیل دبیرخانه مسابقات (info@irorigami.ir) یا آی دی کانال تلگرام  انجمن به آدرس anjomanorigami@

3 ) تهیه کاغذ در روز مسابقه برعهده دبیرخانه مسابقات بوده و تنها شرکت کننده ها در صورت نیاز میتوانند وسایل و ابزارهای مورد نیاز خود را به همراه داشته باشند.

 

3- بخش کنفرانس علمی مسابقات

 

1 ) تکمیل فرم مشخصات فردی و مشخصات مقاله و ارسال آن به ایمیل دبیرخانه مسابقات (anjoman@iran-origami.ir) ( دریافت فرم ثبت نام ) یا ( تکمیل فرم آنلاین ثبت نام )

2 ) رعایت فرمت و قالب مقاله و ارسال آن حداکثر تا 9 بهمن ماه  به ایمیل دبیرخانه مسابقات (anjoman@iran-origami.ir) و دریافت تاییدیه آن از سوی دبیرخانه  ( دریافت فرمت مقاله  )

3 ) واریز هزینه ثبت نام به مبلغ 600.000 ریال ( شصت هزار تومان ) به شماره کارت 6393461027833660 به نام معصومه منیری نزد بانک سینا  و ارسال تصویر فیش واریزی به ایمیل دبیرخانه مسابقات (anjoman@iran-origami.ir) یا آی دی کانال تلگرام  انجمن به آدرس anjomanorigami@

 

 


مسئولان و داوران بخش کنفرانس علمی اوریگامی

 

دبیر علمی کنفرانس :  سرکار خانم دکتر رزیتا فرزام -  دكترای طراحي  محصول از دانشگاه كوبه ديزاين ژاپن، عضو هيات علمي گروه طراحي صنعتي پرديس هنرهاي زيبا - دانشگاه تهران و استادیار دانشگاه الزهرا

مدیر اجرایی کنفرانس : آقای هومن مشایخی - کارشناس ارشد مدیریت اجرایی - کارشناس ارشد گرافیک - ده سال سابقه تدریس دانشگاه

دبیر اجرایی کنفرانس : خانم دکتر مریم خلیلی - استادیار عضو هیات علمی گروه طراحی صنعتی پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران

 

داوران:

 

دكتر وحيد چوپانكاره : داراي مدرك دكتري در طراحي صنعتي بوده كه علاوه بر تدريس در دانشگاهها   سمت رياست گروه طراحي صنعتي را در دانشكده پرديس هنرهاي زيبا دارند.وي در حال حاضر در حوزه هاي مختلف طراحي و ديزاين  با شركتها و سازمانهاي مرتبط همكاري دارند.

 

سرکار خانم دکتر نسرین مقدم : استادیار طراحی صنعتی دانشگاه تهران - مشاور طراحی محصول و بسته بندی - متخصص زبان محصول


دکتر مهران  فاطمی نیا : دارای دکتری در طراحی صنعتی بوده که علاوه بر کار طراحی و مشاوره برای بعضی از شرکتها، در حال حاضر استادیار دانشگاه تهران میباشند، همچنین در حوزهای روش شناسی طراحی، مدیریت دیزاین با تمرکز بر روی تفکر طراحی فعالیت دارند.

 

دکتر میثم علیئی : دکترای باستانشناسی و تاریخ هنر از دانشگاه تربیت مدرس و مربی اوریگامی

 

علی منیری :  دانشجو سال آخر دکترای مهندسی عمران ،مربی اوریگامی از سال ۸۸ و داور اولین دوره کنفرانس اوریگامی انجمن

 


 

موضوعات پیشنهادی ارائه مقالات:

 

تمامی پژوهشگران،اساتید دانشگاه،دانشجویان و علاقه مندان اوریگامی میتوانند مقالات خود با موضوع کاربرد اوریگامی در شاخه های مختلف هنر،صنعت،معماری، علوم و ... را  با رعایت موارد ذکر شده در بخش کنفرانس  ، به دبیرخانه مسابقات ارسال نمایند.

در ذیل به موارد پیشنهادی اشاره خواهد شد:

کاربرد اوریگامی در ( تئاتر عروسکی ،شهرسازی و المانهای شهری ،تدریس هندسه و ریاضیات ، تقویت حافظه و ذهن ،روانشناسی ،طراحي صنعتي ،طراحی بسته بندی، طراحي جواهرات ، طراحي لباس و پارچه ، معماري سنتي و مدرن ايراني، هنرهاي تجسمي و.....

توجه : کلیه مقالات رسیده به دبیرخانه انجمن پس از بررسی و تایید در سایت انجمن قرار داده خواهد شد .

 

 

 [ آرشيو ]